Enerji Yönetimi Karar Destek Sistemi

Sayax, elektrik piyasasında faaliyet gösteren firmalar için üretilmiş EPİAŞ (Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.) bünyesindeki DGPYS (Dengeleme Güç Piyasası Yönetim Sistemi) ile tam zamanlı entegre,modüler bir yönetim / karar destek sistemidir.

TANITIM BROŞÜRÜ

Modüller

Operasyon & Satış Yönetimi

Bu modülle müşteriyle ilk temas kurulan andan başlayarak faturalama öncesine kadar tüm süreç yönetilebilir. Görüşme, teklif, sözleşme yönetimi, EPİAŞ işlemleri, portföy kaydı, tüketim ve maliyet analizleri gibi pek çok bileşeni bulunmaktadır. Satış öncesi ve satış sonrası işlemler için de bileşenler içerir.

Detaylar
Finans & Muhasebe Yönetimi

Bu modülle portföyünüzde bulunan müşterilerinizin tüm faturalama ve tahsilat işlemleri ile muhasebe sistemi, offline online banka, entegratör, kargo şirketi vs entegrasyonları ve resmi belge ve bildirimlerin yönetimi sağlanabilir.

Detaylar
Ticaret & Risk Yönetimi

Bu modülle elektrik piyasası ve ilgili paralel piyasa verilerini, piyasa kurumlarının haber, duyuru ve mevzuat değişikliklerini takip etmek mümkündür. Bununla birlikte portföy ve piyasa tahminleri, piyasa modelleme ile simülasyonlar, sınır ötesi ticaret, ikili anlaşmalar yönetimi, portföy ve risk optimizasyonu işlemleri yapılabilir.

Detaylar
Santral Yönetimi

Bu modülle üretim santralinin uzun ve orta vadeli planlanmasından başlayarak, günlük planların hazırlanması, EPİAŞ işlemleri ve EPİAŞ sistemine gerekli bildirimlerin yapılması, alınan talimatların takibi, santral üretim takibi, analiz ve raporlama santral yönetimine ilişkin tüm süreçler yönetilebilir.

Detaylar
Müşteri Portal & Mobil

Web tabanlı mobil uyumlu ve/veya firma özel geliştirilen mobil uygulama ile potansiyel müşteriler için satış kanalı açılabilir, mevcut müşteriler için tüm online işlemlerin yapılabilmesi sağlanır.

Detaylar
Bayi Satış Portal

Bayilerin ve satış danışmanlarının web tabanlı ara yüzlerle potansiyel müşterilere ulaşması, görüşme, teklif ve sözleşme yönetimi ile kendi portföylerini takip etme ve tüm satış süreçlerini yönetme olanağı sağlanır.

Detaylar
OSB Enerji Yönetimi

Elektrik tedarikçisi Organize Sanayi Bölgeleri, sayaç, müşteri, portföy yönetimi, EPİAŞ entegrasyonu, dengesizlik yönetimi, tüketim tahmini, fiyat ve yekdem tahmini, faturalama yönetimi, ERP, efatura, banka entegrasyon işlemlerini gerçekleştirebilir.

Detaylar
Dijital Enerji Yönetimi

Dijital enerji yönetimi tüketicileri dengesizlik yönetimi, tüketim tahmini, fiyat ve yekdem tahmini ve tahmini faturalama gerçekleştirebilir.

Detaylar

Ürünler

Veri & Mobil

Elektrik piyasası ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm veriyi, uygulama geliştiricilerin, akademisyenlerin, araştırmacıların ve profesyonellerin ihtiyaç duydukları verilere anında ve güvenilir bir şekilde erişebilmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

Detaylar
OTC Platformu

Portföyünüzü oluşturup,kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyip, sunduğunuz ürünlere veya sayısız seçenekle tanımlayabileceğiniz ihtiyaçlarınıza yönelik olarak optimum koşullar oluştuğunda ticaret yapmanızı sağlayacak bir sistem sunuyoruz.

Detaylar Tanıtım Broşürü
OSOS

Tamamen firmamız tarafından üretilen, ileri teknoloji ürünü Sayax modemlerle düşük maliyetli,TEDAŞ sayaç kriterlerine uygun bütün sayaçları uzaktan izleme imkanı, yüksek güvenlikli, tam entegre bir otomatik sayaç okuma çözümüne sahip olabilirsiniz.

Detaylar Tanıtım Broşürü
WindTies

WindTies rüzgar ölçüm cihazları ile GSM üzerinden bağlantı kurulmasını sağlayan, bu cihazlar üzerinde bulunan verileri GSM üzerinden uzak bir sunucuya aktaran, alınan bu ham veriyi işleyerek analiz ve raporlama yapan bir sistemdir.

Hakkımızda

Sayax A.Ş. Türkiye enerji sektörünün lider teknoloji firmasıdır.

Sayax A.Ş. , 2008 yılından beri enerji sektöründe faaliyet gösteren uzman bir ekip tarafından kurulmuştur. Firma hızla büyüyen, serbestleşen ve gelişen enerji sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere yerli mühendislikle özgün ürünler geliştirmektedir.

Enerji sektöründeki yazılım ve donanım ihtiyaçlarına yönelik olarak Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri (OSOS), Rüzgar /Güneş Ölçüm Analiz Sistemi, EPİAŞ entegrasyonu, yönetim sistemleri geliştirmiş, pek çok paket program ve mobil ürünler geliştirerek piyasaya sürmüştür. Tüm bu çalışmalara paralel olarak elektrik piyasasında yoğun talep gören ve Sayax markasıyla pazarda yer edinen bir yönetim ve karar destek sistemi geliştirmiştir.

Sayax A.Ş. , tümüyle enerji sektörüne odaklanmış bir firmadır. Enerji sektörünün hızlı gelişimine ayak uydurarak, sektörle birlikte büyümeyi başarmış, sektörün önde gelen firmalarına özel çözümler geliştirmiş, öncelikli tercih edilen lider teknoloji firması olmayı başarmıştır.

References

Partnerler