Veri & Mobil

Elektrik piyasası ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm veriyi, uygulama geliştiricilerin, akademisyenlerin, araştırmacıların ve profesyonellerin ihtiyaç duydukları verilere anında ve güvenilir bir şekilde erişebilmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

Elektrik piyasası ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm veriyi, geniş veritabanımız üzerinden hizmetinize sunuyoruz. Uygulama geliştiricilerin, akademisyenlerin, araştırmacıların ve profesyonellerin ihtiyaç duydukları verilere anında ve güvenilir bir şekilde erişebilmelerini sağlamak için çalışıyoruz. 2007 yılından içinde bulunduğumuz dakikaya kadar tüm piyasa verileri, ikincil veriler (meteoroloji, ekonomi vs) ve talep etmeniz durumunda hazırlanabilecek özel veri setlerine erişim için lütfen bizi arayınız.

Sayax Notifier

Bilgisayarınızın bildirimler (notifications) alanına yerleşerek, spot piyasa fiyatları açıklandıkça görünüp kaybolan küçük bir ücretsiz uygulamadır.

Sayax Profilier

Girilen T1 (Gündüz), T2 (Puant), T3 (Gece) tüketimleri, yıl ve seçilen dağıtım şirketi ile abone grubuna göre, ilgili profil katsayıları kullanılarak tüketimin profillenmesini ve istenen formatta (tablo, osf, saatlik, günlük ortalamalar, toplamlar vs) görüntülenmesini sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Seçilen yılın piyasa takas fiyat (PTF) ları kullanılarak profil maliyeti de hesaplanabilir.

Sayax Mobile

Sayax Mobil Elektrik Piyasasını cebinize getiriyor! Fiyatlardan üretim verilerine, kurulu güçten alınabilir güce, santral arızalarından gündemdeki piyasa haberlerine kadar elektrik piyasası takibinde en kullanışlı yardımcılarınızdan birisi olacak Sayax Mobile uygulaması ile Elektrik Piyasasını cebinizde taşıyın. Sayax Mobil fiyatlarsayfasında Piyasa Takas Fiyatları(PTF) ve Sistem Marjinal Fiyatları (SMF) değerlerini, sistem yük bilgisi ve sistem yönünün enerji açığı ya da enerji fazlası durumunu en güncel halleri ile görüntüleyebilirsiniz. Fiyatların günlük, haftalık, dönemsel ortalamaları ve grafiklerle zenginleştirilmiş ekranlar size zengin karşılaştırma imkânı sunar. Sayax Mobile piyasa verileri sayfalarında; Hidrolik, Rüzgar ve Termik olarak günlük alınabilir güç verilerini, Kaynak ve Kuruluşlara göre günlük elektrik üretim miktarlarını, Santrallerden gelen arıza-bakım bildirimlerini, İşletme dışı kalan santral bilgilerini, Kaynak ve Kuruluşlara göre kurulu güç değerlerini görüntüleyebilirsiniz. Sayax Mobile haberler sayfasında enerji gündeminin nabzını tutabilirsiniz!